Algab postkaartide joonistusvõistlus koolilastele 02.03

Täna algab RMK Pähni looduskeskuse eestvedamisel juba seitsmendat korda igakevadine joonistusvõistlus „Eesti koolilaste metsapostkaart 2009“, mille tulemusena pannakse 36 paremast pildist kokku postkaartide komplekt. Varasematel aastatel isegi üle kolme tuhande töö kogunud konkursile oodatakse kooliõpilaste metsa- ja loodusteemalisi joonistusi 17. aprillini.

RMK Pähni looduskeskuse juhataja Helina Tammemägi sõnul püüab iga-aastane joonistusvõistlus lastele kevade puhul meelde tuletada, et loodus on kõikjal meie ümber ning kutsub üles metsa jalutama minema. „Laste joonistusi on alati rõõm vaadata, kuna need on eranditult väga vahetud ning tähendusrikkad. Valmiv postkaardisari on omakorda aga tunnustuseks väikeste kunstnike tärkavale andele,“ lausus Tammemägi ja lisas, et seekord on võistlusele väga oodatud ka sellised joonistused, millel kujutatud tänavust aasta lindu või aasta puud ehk kodukakku või sarapuud.

Hindajatele kõige enam meeldinud 36 kaarti trükitakse postkaardikomplektiks, mille saavad tänuks ka kõik osalenud koolid ja väljavalitud tööde autorid. Žürii kümne lemmikjoonistuse autorid saavad auhinnaks loodusraamatu. Postkaardikomplekte saab edaspidi osta RMK teabepunktidest, näitus õpilaste joonistustest jääb üles Pähni looduskeskusesse aasta lõpuni.

Metsapostkaardi mõtte algatajaks oli metsa- ja loodusemees Vello-Taivo Denks, kes töötas enam kui kolm aastakümmet Roosa metskonna metsaülemana. Tema eestvedamisel leidis 2002. aastal aset esimene võistlus, milles osalesid esialgu vaid Võrumaa koolid. Aasta hiljem kasvas konkurss juba üleriigiliseks ning võistlustöid saabus kokku üle pooleteise tuhande. Umbes sama suur hulk on toredaid joonistusi saabunud ka järgnevatel aastatel, kusjuures möödunud aastal oli võistlustöid lausa 148 erinevast Eesti koolist.

Joonistused peavad olema tehtud ühekordsetena paksema paberi ühele küljele mõõdus 10x15 või 15x10 cm. Kaardi teisele küljele tuleb trükitähtedega märkida autori ees- ja perekonnanimi, kool ja klass. Tööd tuleks koolis koguda õpetaja kätte, kes saadab need hiljemalt 17. aprilliks posti teel RMK Pähni looduskeskusesse aadressil Pähni küla, Varstu vald, 66116 Võru maakond.

RMK on metsaseadusega moodustatud riigitulundusasutus, mille põhiülesanne on riigimetsa säästlik ja efektiivne majandamine. Lisaks loob RMK metsapuhkuse veetmise võimalusi Eesti riigimetsas ja kujundab loodusteadlikkust. RMK majandada on 38% Eesti metsadest.

Lisainformatsioon:
Helina Tammemägi
RMK Pähni looduskeskuse juhataja
Tel 5300 2181
e-post: pahni.looduskeskus@rmk.ee