Uudiseid riigimetsast 14.09


Matsalus saab näha seitset aastaaega

RMK Matsalu looduskeskuse külastajad saavad tasuta näha multimeediaprogrammi, mis tutvustab linnuparadiisina tuntud paika läbi seitsme aastaaja: luige-, lagle-, kormorani-, pilliroo-, kure-, laugu- ja kitseaeg.

Meeleoluka programmi „Matsalu aasta. Elu jääst jääni.“ autoriks on Eesti tuntud loodusemees Arne Ader, teksti loeb Fred Jüssi, muusika autor Sven Grünberg. Kõik pildid ja helindid on tehtud ja salvestatud Matsalus. Programm on valminud Keskkonnaameti ja RMK Matsalu looduskeskuse koostöös ning KIK-i rahalisel toel.

Emajõe-teemaline fotovõistlus ootab loodushuviliste jõeelamusi 

RMK Emajõe-Suursoo looduskeskus kuulutab välja fotovõistluse “Elamusi Emajõel”, kuhu oodatakse igas vanuses loodushuvilistelt vahvaid fototabamusi nii Emajõelt kui selle kallastelt. Parimatest fotodest valmib looduskeskuses näitus. Konkursil saab osaleda 31. oktoobrini.

RMK Emajõe-Suursoo looduskeskuse juhataja Eerika Purgeli sõnul võistlevad fotod kahes kategoorias – looduspildid ja looduselamused. „Ühelt poolt on oodatud fotod loomadest, lindudest või maalilisest loodusest, teisalt aga tabamused, kus on põnevalt fotole püütud Emajõel või selle kallastel tegutsevad inimesed – kasvõi marju korjamas, parvega sõitmas või sügisvetes karastavat suplust tegemas,“ rääkis Purgel. Loe edasi...

Vilsandi tuletorni 200. juubeliks avati fotonäitus Eesti tuletornidest

Vilsandi rahvuspargis asuva RMK teabepunkti Loona näitusemajas avati Vilsandi tuletorni 200. juubeli ja rahvusvahelise merenduse päeva tähistamiseks fotonäitus Eesti majakatest ja Läänemere elustikust.


Kaido Haageni fotonäitus räägib tuletornide tähtsusest rannakultuuris, nende seostest teiste tegevusaladega, ajalooliste tuletornide valgustamiseks kulunud metsadest jne. Samas saab lisateavet näitusel olevate tuletornide kui pärandkultuuriobjektide kohta ning sirvida teemakohast kirjandust. Loe edasi...

Vladislav Koržets asus riigimetsas puhkajaid suunama

Suvise kampaania raames ilmusid riigimetsadesse üle Eesti stendid, millel tele- ja loodusemees Vladislav Koržets kutsub looduses puhkajaid üles end metsas kenasti üleval pidama. Stendide lausungid, mille autoriks on Koržets ise, juhivad erilist tähelepanu metsa tuleohutusele ja metsa-alade puhtusele.

Kogu kampaania võiks kokku võtta kandva mõttega – olgu meil metsas hea, aga olgu hea ka metsal. Isiklikus elus ka kirgliku kalamehena tuntud Vladislav Koržetsi toredate metsatarkuste seas hakkavad metsakülalisi suunama näiteks sellised hüüdlaused nagu „Plastid ja paberid, pudelid ja purgid on inimese ustavad kaaslased. Ära jäta neid südametult maha!“ ning „Targa tuli on teener, ogara oma röövel.“ Samuti kutsub Koržets üles metsas mitte „lõugama ja laamendama“ ja leiab, et „oma prügi sortimine on lausa sportimine“. Loodusega ühtekuuluvustunnet sisendavad ka lausungid „Haldjad ei jäta jälgi“ ja „Ülestõstetud praht – kummardus looduse ees“.

Kokku seatakse RMK puhkealadele üle Eesti kokku üles 211 stendi. Kõiki stendikujundusi saab näha siin: www.rmk.ee/press/reklaamid