Metsasõbra üritused 20.07


Sagadi öömuuseumid

Traditsiooniliselt leiavad ka sel suvel RMK Sagadi metsakeskuse härrastemajas aset Sagadi öömuuseumid:

22. juulil “Mina ja minu maailm – baltisaksa mõisnike mentaliteet, maailmavaade ja seos muu maailmaga läbi aegade”

Miks olid eestlased paljude mõisnike meelest sulgedeta loomad, kes küll üsna inimese moodi välja näevad, kuid ikkagi on lojused? Kuidas ahviti järgi muus maailmas toimuvat? Miks pidi ehitatav mõisamaja olema kindlasti uhkem kui naabermõisas? Millest tulenes see uhkus, ülbus ja lõputu praalimine ning ülejõu elamine? Mis alustel seisis see maailmas nii ainulaadne balti aadlivabariik? Sellest kõigest räägib professor Juhan Maiste.

29. juulil “Mõis ja meditsiin – rahvatohtrid versus koolitatud arstid”

Paljud omaaegsed arusaamad haigustest, nende põhjustest ja ravivõtetest tunduvad meile tänapäeval enam kui kummalised. Miks peeti paelussi organismi loomulikuks osaks, mille kõige vastu aitas surnupesuseep, kust tuleb nimi soolapuhuja, mille vastu aitas sissevõetud püssirohi? Endisaegseid ravivõtteid kirjeldab Marju Kõivupuu Eesti Humanitaarinstituudist.

Lisainfo Krista Keedus, tel 507 907.

Varbola Puu 2009

5. augustil algavad Raplamaal Varbolas järjekordsed puupäevad. Näha ja osta saab kohapeal valmivaid puuskulptuure.

Lisainfo www.hot.ee/varbolapuu/uut.html või Tanel Ehrpais, telefon 517 6034.

Sagadi puupäevad

RMK Sagadi metsakeskus kutsub 8.-9. augustil puupäevadele. Erinevates õpitubades, meisterdamisplatsidel ja õpperadadel pakutakse põnevat tegevust igas eas huvilistele. Kõik üritused on külastajatele tasuta.

Rännak ajalukku Keila-Joa pargi loodusrajal

RMK Tallinna ümbruse puhkeala kutsub kõiki loodushuvilisi pühapäeval, 9. augustil kell 13 matkale Keila-Joa pargi loodusrajal, kus tutvustatakse pargi ajalugu ja loodust.Kogunemine Keila-Joa pargi parklas. Üritus on tasuta.

Eelregistreerimine telefonil 5343 0580 või e-postil viimsi.looduskeskus@rmk.ee.

Erastvere 15 järve rattatuur

Pühapäeval, 23. augustil toimub RMK Kiidjärve-Kooraste puhkealal traditsiooniline rattatuur. Erastvere järvede ümbruses kulgevatel radadel kulgeva sõidu kogupikkus on ligikaudu 40 km. Algus kell 11 Erastvere pubi juurest Tartu-Võru maanteel. Kaasa võtta ratas ja hea tahe! Lisainfo Rein Rosenberg, telefon 508 3056.