RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
25. märts, 2020

Vaadake ka looduskaameraid!

Eriolukord on tavalise elurütmi sassi ajanud ja viinud inimesi oma vaba aega veetma tavatult suurearvuliselt matkaradadele, kalaõngitsejaid tihedalt kõrvuti veekogude kallastele, mererandades on pea samapalju inimesi, kui palaval suvepäeval peesitajaid...

Üks ohutu võimalus on hetkel looduses toimuv koju tuua looduskaamerate kaudu, vaadake neid.

 

Hirveplatsil Saaremaal saame jälgida hirvede tegemisi söödaplatsil. Hirvepullidel on käes sarvede heitmise ja uute kasvamise aeg. Loomade tegutsemist kaamera ees saame jälgida alates tavapäraselt videvikuajast, kui hirvekari platsile koguneb. Koiduajal, mõnikord ka päris valges, lähevad laiali viimased loomad, et õhtul taas koguneda. Kaamera ees saame korraga näha pulle, kel veel vanad sarved peas ja uute kiirelt kasvavate karvaste “ehetega” loomi ning äsja sarvituks jäänud häbelikke nudipäiseid isendeid.

Hirveplatsi lähistelt leiti esimene sarv juba 20. veebruaril ja tänaseks on poetatud otse kaamera ette platsile neli, suurim neist kaheksaharuline sarv.

 

Kalakaamera on üles seatud Võrtsjärve põhjakalda üleujutatud alale lootuses eelkõige näha siia tavapäraselt kudema siirduvaid hauge. Mõned purikad on juba end näidanud aga õige kudeaeg on alles ees. Viimased kaks ööd on olnud särjeparvede ja viidikate päralt, üks haugki ning mõned ahvenad. Kui Võrtsjärvel jääb tuul vaiksemaks siis vesi saab selgemaks ja mikrofonist kuuleme tuulevilina asemel saabunud lindude laulu, lobistavate kalade heli ja kevade arenedes konnakontserti ning hulgaliselt vees elavaid selgrootuid. Siin alles põnevaks läheb.

PS Püüame kalakaamera andmeside levi võimalikult kiiresti paremaks saada ja seeläbi ka tõsta videokvaliteeti, tormituulte vastu aga ei saa…

 

Mägrakaamera jälgib Tallinna loomaaia territooriumile omatahtsi kodu rajanud linnamäkrade elu ja olu. Sügisel mägralinnakusse pandud kaamera andis tunnistust, et sel soojal talvel mägrapere talveuinakusse ei jäänudki. Mägrad tegutsevad siin pea alati pimedal ajal ja kõige aktiivsemad on nad öötundidel. Rebaseid, metskitsi, halljäneseid ja erinevaid linnuliike satub siia vahest ka keskpäeval. 


Lisa kommentaar

Email again: