RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
25. november, 2015

Sinikaelad teises valguses

Kalakaamera mikrofoni kostus juba mitmel päeval lobistamist ja pladinat, ilma et oleks märgatud helide tekitajaid. Nüüd jõudsid nad siis ka pilti ning ei või olla – sinikael-pardid?!

Uskumatu, et sinikaelad on osutunud forellipesade rüüstajaiks. Kui poleks seda unikaalset videodokumenti  näinud, poleks osanud seda kuidagi uskuda. Senini teame, et sinikael-partide toit vees on veetaimestik ja veekogu põhjas elutsevad putukavastsed, limused, koorikloomad jt selgrootud. Videost aga näeme, et sarnaselt kurvitsalise veetallajaga sõelub ka sinikael jalgadega tallates välja mudasse või liiva-kruusa sisse pugenud toidupalakesi. Tekib küsimus, kas forellimunade sõelumine ja marjaõgimine on vaid Põlula andekate partide õpitud ning sihipärane tegevus või laiemalt levinud sinikaelte praktika?

Kui linnasinikaelad üheksa paiku õhtul Schnelli tiigi kaldal tänavavalguses pea tiiva all magavad, siis Põlula “prakanjeerid” pimedal ajal tegutsevad.

Keila jõel Keila-Joal olen lõhede ja forellide koelmutel alati näinud ka sinikael-parte tegutsemas, kuid pole kunagi osanud seostada neid marjasöömisega. Ega teagi nüüd, mida Keila-Joa omad seal teevad ja keda toiduks otsivad. Asi vajab jälgimist. Tartu kandi omad igaljuhul neelavad konni.

Mida me siis sinikaeltest-kurikaeltest ülepeakaela teame? Võibolla ehk seda, et raskel ajal kõlbab neile ka sink ja munad ning sai.

Kalakaamera näitab kudemisajal pilti RMK Põlula kalakasvandusest. Otsepilti näeb siit

Kommentaarid

05 .august, 2019
1
1
05 .august, 2019
1
1
05 .august, 2019
1
1
05 .august, 2019
1
1

Lisa kommentaar

Email again: