Kliimakangelaste kokkutulek


Kuupäev:
17. mai 2019
Asukoht
 • Harjumaa Jägala küla - juhis kohale tulekuks
  Tallinna poolt tulles tuleb sõita Jägala viadukti alt läbi ja esimesel võimalusel teha tagasipööre Tallinna poole (Kodasool). Seejärel sõita tagasi Tallinna poole kuni Metsakasti parklani. Parklast keerab paremale RMK Uuemetsa tee. Sõida umbes 4 km ja seejärel pööra paremale Kodasoo mõisa teele. Umbes 400 meetri pärast oledki kohal.
  Vaata asukohta Google Mapsis.
 • Raplamaa Juuru - juhis kohale tulekuks
  Istutuskoht jääb Kose-Purila maantee äärde 31. kilomeetrile.
  Tallinna poole tulles peale Purila tee bussipeatust Juuru keskusesse viiva tee lähedale.
  Vaata asukohta Google Mapsis
 • Tartumaa Võõpste küla - juhis kohale tulekuks
  Tartu poolt tulles keera Tartu-Räpina maanteelt peale Luunja silda vasakule Kastre poole. Peale Kastre bussipeatust keera paremale Võnnu poole. Sõida otse Võõpste külla kuni Viira bussipeatuseni. Sealt keera vasakule ja sõida suunaviitade järgi kuni istutuskohani.

  Räpina poolt tulles keera Tartu-Räpina maanteelt Vana-Kastre-Kastre-Võnnu teele ja sõida kuni Viira metsavahi bussipeatuseni. Bussipeatuse juurest keera paremale ja sõida suunaviitade järgi kuni istutuskohani.
  Vaata täpset asukohta Google Mapsis.
Puid istutades saab igaüks meist hakata kliimakangelaseks ja Eesti kliima eest hea seista. Tule Sinagi 17. mail kliimakangelaste kokkutulekule ja aita pisikestel puudel juured mulda saada!

Ootame Sind Harjumaal Jägala külas, Raplamaal Juurus ja Tartumaal Võõpste külas toimuvale metsaistutuspäevale.

Kell 12.00 koguneme istutuslangil. RMK kogenud metsamehed jagavad nõuandeid istutajatele. Istutajad varustame vajalike töövahenditega.

Kell 14.00 jäädvustame päeva ühispildi ja istutuspäeva tähistava tahvli paigaldamisega. Pakume registreerunud osalejatele maitsvat suppi. Tõeline kliimakangelane on teadlik, et ühekordsed nõud on koormaks keskkonnale ja võtab supi söömiseks oma korduvkasutatavad nõud kaasa. Supisöömise kõrval on võimalik osa saada metsatoa juttudest.

Kell 15.00 päeva lõpp

Soovitusi metsaistutajale:
* Riietuge vastavalt ilmaoludele. Jalas peavad kindlasti olema kummikud või muud metsatööks sobilikud jalanõud.
* Võtke kaasa juua – tööd tehes võib kergesti janu tekkida.
* Sel ajal on metsas juba liikvel ka puugid. •Seega kontrollige teatud aja tagant oma riideid ning koju jõudes raputage need puhtaks.
* Mõelge, mida tahaksite metsa käekäigu kohta RMK kogenud spetsialistidelt pärida. Söögipausi ajal on metsatoas võimalus teid huvitaval teemal vestelda.

Ootame istutama töökollektiive, sõpruskondi ja peresid, kes naudivad looduses viibimist. Pane oma seltskond kirja ja aita puudel juured mulda saada!

Registreerimine lõpeb 13. mail kell 18.00 või kohtade täitumisel.
Registreerumise õnnestumisel saabub teie e-postile kinnituskiri.

Juhul, kui selgub, et te istutuspäevast siiski osa võtta ei saa, palun andke sellest teada e-posti aadressil kaidi.joesalu@rmk.ee

Metsaistutuspäeval on Teie kontaktiks:
Harjumaal Marina Poltavtseva 520 0318
Raplamaal Kaidi Jõesalu 5304 3504
Tartumaal Liina Karrofeldt 5305 0999

Kohtumiseni kliimakangelaste kokkutulekul!

Registreerumine õnnestus!

Soovin osaleda