Puit on tulevikumaterjal

Puitu eelistades kindlustame omale terve ja kestliku elukeskkonna. Tänapäevane materjalikasutus eeldab, et kasutusel on väga väikse jalajäljega toode, puit on selline materjal mitmesugusel kujul. Puidust saab valmistada kauakestvaid, mitmekülgseid, keskkonnasõbralikke tooteid, puitu on võimalik taaskasutada ja ümber töödelda. Puidust on võimalik toota peaaegu kõike alates mööblist ja ehitistest ning lõpetades ravimite ja tekstiilidega.


Puidu eelistamine uute materjalide tootmisel ja puidukasutus päästab maailma ning aitab kaasa kliimaeesmärkide saavutamisele. Puitu kasutatakse näiteks ravimites abiainena tselluloosi kujul, rõivatööstuses toodetakse tselluloosist viskoosi, mis asendab fossiilsetest materjalidest tehtavaid kangaid, toiduainetööstuses lisatakse tselluloosi vorstikesta sisse. Rääkimata kauakestvatest ja teada-tuntud toodetest nagu puidu kasutus ehituses, mööbli- ja paberitootmises, samuti puitkütus.

Loe RMK puiduturustusosakonna juhataja Ulvar Kaubi mõtteid sellest, miks puit on 21. sajandi materjal.

Vaata täpsemalt, mida kõike saab puidust. 


Tark puidukasutus annab tööd ja kindlustab igapäevased tarbeesemed. Puidutööstus annab Eestis otseselt tööd 18 000 inimesele 1100 ettevõttes. Kaudselt annab metsa- ja puidutööstus Eestis tööd ligi 60 000 inimesele. Sektor loob aastas enam kui miljardi euro eest eksporti ning on eriti oluline tööandja maapiirkondades.
RMK puiduturustusstrateegia soosib ettevõtteid, kes puitu kohapeal töötlevad ja ekspordivad kõrgema lisandväärtusega tooteid.