RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
02. veebruar, 2015

Väike vilgas rähn

Varblasestki väiksem väike-kirjurähn (Dendrocopos minor) näitab end harva. Üle Maarjamaa vähearvukalt levinud ja lisaks väga varjatud eluviis kahandavad veelgi võimalust kohata seda Euroopa pisimat rähni.
Praegu, raagus puude aegu võib õnnekorral püsimatut linnukest tüvedel ja okstel vilksatamas näha. Väike-kirjurähn liigub toiduotsinguil peaasjalikult ranniku ja jõgede kallastel kasvavatel lehtpuudel, sagedamini sangleppadel. Talvel käivad nad roostikus noolimas pillirookõrtel talvituvaid putukavastseid ja -nukkusid.

Suurem sugulane ja kõige tavalisem rähniliik – suur-kirjurähn.

Väike-kirjurähn ja meremüha

 

Meie suurim rähn on hakist tublisti kogukam – musträhn.


Lisa kommentaar

Email again: