RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
09. jaanuar, 2018

Punahirved lähevad läände

Šaakalikaamera kõrval kadaka küljes oleva rajakaamera salvestisi vaadates tuli üllatusena, et kolmele pildile oli jäänud punahirv – kell kaks öösel.


Punahirv pole muidugi ka Eesti mandriosas haruldus, eriti Virumaal, kuid siin Matsalu lahe lõunakaldal on ta seni jäänud märkamatuks. Siinse kandi loodust pidevalt jälgiv Andrus Ullastest meenutab, et on siiski kuulnud aasta eest hirve möirgamas, kuid pole õnnestunud selles piirkonnas looma ennast ega jälgi varem näha.

Punahirv on meil ekspansiivne loomaliik ja arvatavasti levinud juba üle Eesti ja vähesed jõudnud ka Läänemaale. Punahirv on Läänemaal täna veel haruldane loomaliik, aga jah, kui juba hakatakse üht uut tulijat nägema, siis ikka järjest rohkem. 

Teadaolev varasem teade hirve esinemisest Läänemaal pärineb veidi üle kümne aasta tagusest ajast, kui Nõva kandis käis üks loom talvel regulaarselt söödaplatsi külastamas.

2016. aastal kütiti Haapsalu jahipiirkinnas üks punahirv ja 2017. aasta talvel märgati üht isendit Haeskas. Kõik Lääne-Eestisse sattunud hirved aga polegi punahirved, Haapsalu jahipiirkonnas jäi 2016. aasta jaanuaris rajakaamera pildile tähnikhirv ja Pärnumaal kütiti 2017. aastal kabehirv. 


Kes teab, kas see rannal kõndinud kaheksaharuliste sarvedega hirvepull oli läbirändaja, maakuulaja või hoopis juba kanda kinnitanud pioneer?


Lisa kommentaar

Email again: